Mikor aludjon a gyerek?
Először is, a kisbabád akkor és ott fog aludni, ahol éppen neki tetszik. Amikor éhes és álmos, egyáltalán nem számít neki semmilyen körülmény. Nagy valószínűséggel nem fogod tudni programozni az alvásidejét – kivéve ha nagyon szerencsés vagy -, de arra figyelj, hogy néhány óránként felkeljen enni.
Egy sokat alvó, nyugodt baba: áldás.
Annak ellenére, hogy ő dönt arról, hogy mikor alszik, próbálkoznod lehet az ütemezéssel. Ébreszd minden reggel ugyanabban az időben, majd jelölj ki szerinted ideális időpontokat az alvásra. Ha nem szeretnél az időpontokkal vacakolni, akkor tedd le ébredés után két órával újra a gyermeket. Az esti lefektetés előtt érdemes kicsit tovább ébren tartani őt, hogy kellően kimerüljön az éjszakai, hosszú alváshoz.
A siker kulcsa
Ha este altatódalt énekelsz neki, nyugodtan megteheted ezt napközben is, ha nagyon nem akar elaludni, és nyűgös. A hangod meg fogja nyugtatni, és édes álomba fog szenderülni.
Míg az első néhány hétben alig fogod őt nyitott szemmel látni, addig 9-10 hónapos kora körül már csak napi kétszer alszik. Egyszer délelőtt, egyszer délután. Érdemes úgy kalkulálni, hogy a tennivalókat ekkorra tudd időzíteni.
Ne helyettesítsd a gyermekülést a kisággyal! Ha teheted, mindig ugyanarra a helyre fektesd őt, ahol az éjszakát tölti. Ha pont utaztok, amikor alszik, ne aggódj, egy-egy alkalom még nem bontja meg a rendszerét.
Ajánló
GYORSKERESŐ
mom ON board
babamama CSOMAG #mindengyermekegyenlő
babamama CSOMAG - TÁMOGATÓI PROGRAM #mindengyermekegyenlő
Napi
Nevess magadon, és nevess az életen. Ne gúnykacaj vagy önsajnálattól tocsogó nevetés legyen ez, hanem gyógyír, csodaszer, amely enyhíti a fájdalmat, kigyógyít a depresszióból, és segít megfelelő távolságból kezelni az adott pillanatban szörnyűnek látszó kudarcokat.